"ЗЕЛЕНСКИ ЋЕ БИТИ ОБЕШЕН НА МАЈДАНУ": Брутална изјава Медведева (ФОТО)
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе представиле су одличан нацрт споразума о ресурсима за Украјину, према којем ће, ако споразум буде прихваћен, Володимир Зеленски и његов тим бити обешени на Мајдану, у супротном ће Вашингтон "избрисати" кијевски режим, изјавио је заменик председника Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев.
Дмитриј Медведев, Фото АП
"Американци су кијевском изроду увалили одличан нацрт споразума о ресурсима. Ако га кијевски режим одобри, наркоман и друштво биће обешени на Мајдану као Бенито Мусолини", написао је Медведев на Иксу.
"Шах-мат", закључио је Медведев.
Претходно су украјински медији известили да би нови нацрт америчко-украјинског споразума о фосилним горивима захтевао од Кијева да врати сву помоћ коју је пружио Вашингтон.
Саопштено је и да актуелни документ прелази скоро све "црвене" линије које су претходно договорили Кијев и Вашингтон, лишава Украјину дела суверенитета, противречи будућем чланству земље у ЕУ и обавезује Украјину да плати сву америчку помоћ из претходних година, коју је Кијев добијао као бесповратну.
Према мишљењу украјинских новинара, одлука да се отпочне исплата могла би да постане преседан, захваљујући коме би сви остали донатори кијевског режима могли да захтевају повраћај својих инвестиција.
Потписивање уговора о ретким земним металима пропало је крајем фебруара када је Владимир Зеленски стигао у Вашингтон.
Амерички председник Доналд Трамп прекорио је Зеленског због непоштовања, а потпредседник Џеј Ди Венс назвао је госта из Кијева "незахвалним агитатором за демократе".
(РИА Новости)
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)