ПУТИН О "ВЕЛИКОЈ СЕДМОРЦИ": Шта је ту велико - нема их ни на мапи

Новости онлине

18. 03. 2025. у 14:29

ПРОТИВ Русије је уведено више санкција него против свих држава света, изјавио је руски председник Владимир Путин на конгресу Руског савеза предузетника.

ПУТИН О ВЕЛИКОЈ СЕДМОРЦИ: Шта је ту велико - нема их ни на мапи

Foto: Tanjug

У питању је 28.595 санкција.

Санкције нису привремене или циљане мере, већ механизам системског стратешког притиска на Русију, истакао је он.

Он се запитао зашто је "седморка" велика?

- Да подсетим да је у 2024. године раст БДП у еврозони био 0,9 одсто. Зашто је она велика? Нејасно Шта је ту велико? Где год да погледате, нема их на мапи - рекао је он.

- Видимо да је већина европских земаља изгубила суверенитет и као резултат тога су се суочиле са озбиљним проблемима како у економији тако и у сфери безбедности. Што се тиче економије, све оне имају стопе раста близу нуле или чак улазе у рецесију - рекао је Путин.

О враћању иностраних компанија у Русију одлучиваће се у зависности од интереса руских компанија, рекао је Путин.

- Интереси руских компанија, предузећа и њихових запослених увек ће нам бити приоритет. Са те позиције ћемо разматрати и питање враћања иностраног бизниса на наше тржиште - објаснио је руски лидер.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Потврђена идиоткиња! Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: Фашистички олош, издала бираче

"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"

ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.

22. 04. 2026. у 08:44

Коментари (0)

Kijanje, suzenje očiju i loš san – kako prekinuti začarani krug ALERGIJE?