ХАМАС ОСУДИО ИЗРАЕЛСКИ ПРЕКИД ДОТОКА СТРУЈЕ У ПОЈАС ГАЗЕ: То је јефтина уцена
ПРИПАДНИЦИ Хамаса поручили су данас да одлука Израела да прекине сав доток електричне енергије у Појас Газе представља ''јефтину и неприхватљиву уцену''.
Фото Shutterstock
- Снажно осуђујемо одлуку окупатора да прекину доток струје у Газу, након што су претходно исто учинили са храном, лековима и водом - саопштио је члан Хамасовог политичког бироа Еза Ал Ришк, преноси Ал Џазира.
Он је додао да је реч о ''очајничком покушају'' притиска на народ у Гази и њихов отпор.
- Одсецање електричне енергије, затварање прелаза, заустављање помоћи и горива, изгладњивање људи, чине колективно кажњавање и ратни злочин - рекао је Ал Ришк.
Он је оптужио израелског премијера Бењамина Нетанијахуа за покушај успостављања нове ''мапе пута'' која за приоритет има његове личне интересе.
Раније данас израелски министар енергетике Ели Коен наложио је Израелској електро корпорацији (ИЕЦ) да одмах прекине снабдевање струјом Појаса Газе, у наводном покушају да изврши притисак на Хамас који још држи 59 талаца киднапованих на југу Израела.
Тај потез долази након што је Израел објавио да зауставља улазак робе у Појас Газе због, како је навео, одбијања Хамаса да прихвати предлог да се продужи почетна фаза споразума о прекиду ватре и ослобађању талаца.
(Танјуг)
Препоручујемо
ПЛАН РЕКОНСТРУКЦИЈЕ ГАЗЕ СПРЕМАН Абделати: Биће представљен на арапском самиту
03. 03. 2025. у 01:08
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)