РУБИО ДОБИО ПРОТЕСТНО ПИСМО: Дипломате бесне због гашења УСАИД-а
СТОТИНЕ дипломата америчког Стејт департмента и америчке Агенције за међународни развој (УСАИД) упутиле су протестно писмо државном секретару Марку Рубију због гашења те агенције.
Фото ЕПА
У писму се указује да гашење УСАИД поткопава америчко лидерство и безбедност и "успоставља вакуме моћи које Кина и Русија могу да искористе и попуне", преноси Ројтерс.
Потписници протестног писма упозоравају да одлука Трампове администрације донета 20. јануара о замрзавању готово све америчке помоћи иностранству угрожава америчке дипломате и војнике у иностранству и доводи у опасност животе милиона људи широм света који зависе од америчке помоћи.
Позивајући се на америчког званичника упућеног у ову иницијативу који је говорио под условом анонимности, Ројтерс наводи да је више од 700 људи потписало протестно писмо упућено Рубију.
- Одлука да се замрзну и раскину уговори о америчкој помоћи без икакве значајне анализе угрожава наше партнерство са кључним савезницима, еродира поверење и ствара прилике за непријатеље да прошире свој утицај - наглашава се у протестном писму.
(Танјуг)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)