"ОСУЂУЈЕМО ПРЕСУДУ ДОДИКУ" Огласио се Кремљ: Прогон потпуно политичке природе
КРЕМЉ осуђује пресуду Суда БиХ председнику Републике Српске (РС) Милораду Додику и сматра да би она могла да има негативан утицај на Балкан као целину и дестабилише ситуацију, изајвио је данас портпарол Кремља Дмитриј Песков.
Фото Танјуг
Он је истакао да је прогон Додика политичке природе, преноси РИА.
- Сматрамо да је прогон на Додика потпуно политичке природе. Уперен је не само против Додика лично, већ и протих свих српских патриотских снага - рекао је Песков.
Додао је да Русија високо цени конструктивне односе од поверења између Додика и руског председника Владимира Путина, као и братске односе између Руса и Срба.
Суд БиХ јуче је првостепено прогласио председника Републике Српске Милорада Додика кривим за "неизвршавање одлука" Кристијана Шмита и изрекао му казну од годину дана затвора и шестогодишњу забрану обављања политичких функција.
(Танјуг)
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)