"РУСИЈА СЕ НЕЋЕ ВРАТИТИ У Г7" Кукис: Трампов предлог неће бити једногласно усвојен
МИНИСТАР спољних послова Немачке Јерг Кукис изјавио је данас да Русија неће бити поново примљена у групу Г7, без обзира на што је председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп рекао да би волео да се Русија врати у Г7.
Фото АП
- Група Г7 јасно је осудила руски агресивни рат, нарочито на трогодишњицу руског бруталног напада - рекао је Кукис у интервјуу за Ројтерс.
Према његовим речима, Трампов предлог да се Русија врати у Г7 неће бити једногласно усвојен.
Председник САД је средином фебруара изјавио да би волео да Русија поново буде део Г7, рекавши да је избацивање Москве из те групе била грешка.
- Волео бих да се врате. Није ствар у томе да ли Русију волите или не. О њима се прича све време и требало би да и они седе за нашим столом. Мислим да би Путин волео да се врати - рекао је тада Трамп.
Групу Г7 чине САД, Велика Британија, Канада, Француска, Италија, Немачка и Јапан.
До 2014. чланица Г7 била је и Русија и тада се група звала Г8.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо
ЗНАМО ДА НАС НЕЋЕТЕ ИЗДАТИ, ПОБЕДИЋЕМО! Захарова се обратила Србима на српском језику
24. 02. 2025. у 23:03
БЛУМБЕРГ ПИШЕ: Ко није био добар према Украјини неће профитирати од њене реконструкције?
24. 02. 2025. у 23:45
ШТА СТЕ РАДИЛИ ПРОШЛЕ НЕДЕЉЕ? На Масков ултиматум савезни службеници реаговали тужбом
24. 02. 2025. у 23:10
ТРАМП И МАКРОН У БЕЛОЈ КУЋИ: Право је време за крај рата, споразум о Украјини биће од користи Русији
24. 02. 2025. у 21:30 >> 22:01
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење
ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.
05. 07. 2026. у 12:34
Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."
ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.
05. 07. 2026. у 21:54
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)