ЗЕЛЕНСКИ ИМА САМО ЈЕДАН УСЛОВ: Спреман да се повуче ради мира у Украјини

ВЛАДИМИР Зеленски изразио је спреманост да напусти своју функцију ако је то неопходно за мир у Украјини или „у замену за НАТО“.

ЗЕЛЕНСКИ ИМА САМО ЈЕДАН УСЛОВ: Спреман да се повуче ради мира у Украјини

Foto: Profimedia

-Ако ради мира у Украјини треба да напустим своју функцију: спреман сам. Могу то одмах да заменим за НАТО, ако буду такви услови, рекао је Зеленски на конференцији за новинаре. Председничка овлашћења Зеленског су званично истекла 20. маја 2024. године.

Специјални амерички изасланик за Блиски исток Стивен Виткоф рекао је за Си-Ен-Ен да би мировни споразум у Украјини могао бити постигнут "прилично брзо".

-Оптимиста сам и уверен сам, као и актуелни председник (Доналд Трамп), да нешто можемо да урадимо врло брзо, рекао је Виткоф.

Као доказ својих очекивања, Виткоф је навео америчко-руске разговоре у Саудијској Арабији, које је описао као „позитивне и конструктивне“.

sputnikportal.rs

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ХУМАНОСТ У ГЛАВНОЈ УЛОЗИ: Фондација Моззарт наставља са улагањима у заједницу