"КИЈЕВ ЈЕ СПРЕМАН ДА УПОТРЕБИ ПРЉАВУ БОМБУ" Медведев: Способни су да нападну сопствене градове и цивиле и окриве Русију
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев изјавио је данас да би Кијев могао да употреби "прљаву бомбу", да нападне сопствене градове и да за то окриви Русију.
Фото: Танјуг
Медведев је рекао да би украјински председник Владимир Зеленски могао да употреби било које средство, укључујући оружје за масовно уништење и да за то "пребаци кривицу на неког другог", пренео је ТАСС.
-Они су чак спремни да нападну сопствене градове и сопствене цивиле и да користе оружје за масовно уништење као што је "прљава бомба" - написао је Медведев на платформи друштвених медија ВКонтакте.
Он је рекао да ће "хитна кампања истребљења пацова решити проблем".
- Још боље ако је спроводе исти људи који су хранили ове одвратне, дугорепе сиве пацове - додао је Медведев.
Прљава бомба се назива експлозивна направа код које је око језгра класичног експлозива постављен радиоактивни матирјал с циљем радиоактивне контаминације што већег подручја.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
РУСКО МИНИСТАРСТВО ОБЈАВИЛО: Снимци дејстава специјалних снага Русије у Украјини
Препоручујемо
ПЕСКОВ ПОТВРДИО: Ево када би могли да се одрже разговори Путина и Трампа
19. 02. 2025. у 10:53
РАТ У УКРАЈИНИ: Украјинске снаге уништиле севернокорејску хаубицу
18. 02. 2025. у 07:30 >> 00:02
ПЕКИНГ УЛАЗИ У ИГРУ? Важне речи Зеленског о Кини и решењу украјинске кризе
17. 02. 2025. у 15:40
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.
27. 01. 2026. у 07:44
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (0)