КИМ ЏОНГ УН ОБЈАВИО ПЛАН: Пјонгјанг ће се ширити на исток

17. 02. 2025. у 10:46

СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ лидер Ким Џонг Упјонгјан објавио је план ширења престонице Пјонгјанг на исток, обећавши да ће обновити стара и запуштена приградска подручја, преносе данас државни медији.

КИМ ЏОНГ УН ОБЈАВИО ПЛАН: Пјонгјанг ће се ширити на исток

Фото Profimedia

Ким је овај план најавио у говору на церемонији приликом почетка изградње 10.000 станова у четврти Хвасонг, у оквиру петогодишњег развојног плана покренутог 2021. чији циљ је била изградња 50.000 стамбених јединица у престоници, известила је севернокорејска агенција КЦНА. Севернокорејски лидер је казао да ће његова земља проширити путеве према истоку до приградског насеља Кангдонг, након завршетка изградње станова у четврти Хвасонг. Како наводи КЦНА, у Хвасонгу и околним подручјима ће бити изграђен низ научних истраживачких центара, школа, модерних станова. Према речима Кима, план ширења престонице на исток и обнове приградских зона биће представљен на састанку владајуће Радничке партије Кореје заказаном за 2026. Севернокорејски лидер је такође истакао постигнути напредак у реализацији петогодишњег развојног плана, указујући да ће најновији пројекат изградње 10.000 станова означити његову финалну фазу и до сада највеће достигнуће. Према том плану, Ким је обећао изградњу 10.000 станова сваке године. Како наводи КЦНА, до сада је изграђено првих 10.000 станова у градовима у подручјима Сонгсин и Сонгхва, у близини Хвасонга, док је у самом том округу скоро завршена изградња још 30.000 станова.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

КИМ ЏОНГ УН НАДГЛЕДА ВЕЖБУ: Погледајте нове самоубилачке беспилотне летелице

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

РУСИЈА У ШОКУ: Добила вести из Америке које уопште није очекивала