"ОВО ЈЕ ОНО ШТО СМО ЖЕЛЕЛИ" Орбан: Трамп ће пресећи Гордијев чвор у Украјини

Новости онлине

14. 02. 2025. у 11:25

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је данас да су предстојећи преговори САД-а и Русије о окончању рата у Украјини, рекавши да је то оно што је Мађарска желела.

ОВО ЈЕ ОНО ШТО СМО ЖЕЛЕЛИ Орбан: Трамп ће пресећи Гордијев чвор у Украјини

Foto: Profimedia

- Алелуја, ово је оно што смо желели. На ово смо се кладили. Ово је оно на чему се заснива наша мађарска стратегија: рат не сме да траје, нови амерички председник (Доналд Трамп) биће ту, а како су Европљани неспособни и парализовани, он ће пресећи Гордијев чвор... и склопити мир - рекао је Орбан за јавни сервис, пренео је МТИ.

Мађарски премијер је истакао да су санкције ЕУ Русији коштале Мађарску 6,5 милијарди евра сваке године, што је укупно 20 милијарди евра.

Са новим америчким председником и миром, "Русија ће бити реинтегрисана у светску економију, што ће дати огроман подстицај мађарској економији", рекао је Орбан.

Орбан је додао да се дешавају "брзе промене" у областима "миграција, зелених политика, родних питања, породице и хришћанства", али да се Европа "одупире".
Како је рекао, Мађарска је увек размишљала у складу са тренутним ставовима председника САД Доналда Трампа.
 

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ШОК: Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон

ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"

БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.

06. 04. 2026. у 19:11

Коментари (0)

НИКОЛА ЈОКИЋ ЗАПАЊИО ХРВАТЕ! Не могу да верују шта је Србин управо урадио, одмах су га ставили на насловне стране