АРАПСКО НЕ У ЛИЦЕ ТРАМПУ: Јордан - Постоји арпаско-египатски план о изградњи Газе без расељавања Палестинаца
ПОСТОЈИ арапско-египатски план о поновној изградњи Појаса Газе према којем Палестинци неће бити расељени са те територије, изјавио је данас јордански министар спољних послова Ајман Сафади након састанка краља Јордана Абдулаха и америчког председника Доналда Трампа.
Фото Танјуг/АП
Абдулах је на састанку с Трампом поновио став своје земље против расељавања Палестинаца из Појаса Газе и окупиране Западне обале у Јордан и Египат.
-Постизање праведног мира на основу решења о две државе начин је да се обезбеди регионална стабилност. То захтевају амерички лидери. Председник Трамп је човек мира. Он је био кључан у обезбеђивању примирја у Појасу Газе. Ми гледамо на САД и све заинтересоване стране у обезбеђивању његовог одржавања, написао је Абдулах на свом налогу на мрежи Икс, након састанка с Трампом у Вашингтону.
Фото Танјуг/АП/Alex Brandon
Трамп је након састанка изјавио да је имао "сјајан разговор о Гази" са Абдулахом.
Пре састанка, Абдулах је реаговао на Трампов план о расељавању Палестинаца рекавши да ће учинити оно што је "најбоље за његову земљу".
Абдулах је такође рекао да ће Јордан прихватити 2.000 болесне деце из Појаса Газе.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ПИЈАН ВОЗИО 200 НА САТ ПО СУРЧИНУ: Пресретачи зауставили џип канадских таблица
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
МИНИСТАР СПОЉНИХ ПОСЛОВА ЕГИПТА: Арапске државе одбацују Трампов план за Газу
10. 02. 2025. у 23:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!
ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.
21. 07. 2026. у 18:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ДЕЧАК ЈЕО КОБАСИЦУ И УМРО: "Кад би знали шта крпељ може..." Први смртни случај у свету
РЕЧ је о првом познатом смртном случају на свету узрокованом овом алергијом.
21. 07. 2026. у 22:20 >> 23:04
Коментари (0)