"НЕПРИЈАТЕЉ ИМА ДВА ЦИЉА" ФСБ: Кијев појачава терористичке нападе

КИЈЕВСКИ режим, у жељи да застраши руску јавност, врши све више терористичких напада на Русију, циљајући пре свега на њене погоне за гориво и енергију и војну индустрију, изјавио је данас председник Националног антитерористичког комитета (НАЦ) и директор руске Федералне службе безбедности (ФСБ) Александар Бортников.

НЕПРИЈАТЕЉ ИМА ДВА ЦИЉА ФСБ: Кијев појачава терористичке нападе

Foto: Shutterstock

- Кијевски режим интензивира терористичке нападе и акте саботаже како би нанео штету нашој економији и застрашио наше грађане. Настављају се покушаји удара дубоко на територији Русије користећи оружје и беспилотне летелице које испоручује Запад - рекао је он на састанку НАЦ-а, преноси ТАСС.

Како је додао, "примарне мете кијевских терориста су и даље објекти енергетског и војно-индустријског комплекса".

Бортников је напоменуо да кијевски режим нема дилеме да врши терористичке акте, нити је изнад циљања масовних окупљања.

- Главни циљ непријатеља је да изазове максималну економску штету и застраши становништво - нагласио је он.

Учесници састанка НАЦ-а размотрили су активности савезних агенција, као и додатне мере и правце у спречавању терористичких претњи у условима руско-украјинског сукоба, наводи се у саопштењу.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.

21. 07. 2026. у 18:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ГОРИ НОВИ САД! Војводина дочекује четвророструког првака Европе!