НАТО ТЕЖИ ВОЈНОМ ЈАЧАЊУ: У Русији верују да Алијанса стоји иза саботажа у Балтичком мору
РУСИЈА нема интерес да изводи диверзије у Балтичком мору, али би НАТО могао да буде заинтересован за саботаже у циљу јачања групације у близини поморских граница Русије, изјавио је потпредседник Савета федерације те земље Константин Косачов.
Фото притнскрин јутјуб МО Русије
Он је тим речима прокоментарисао вест да је норвешка полиција запленила брод са руском посадом због сумње да је умешан у оштећење кабла у Балтичком мору између Летоније и Шведске.
-Русија нема никакав геополитички, а поготово не војни интерес да изводи диверзије у Балтичком мору. То нам не даје никакве предности. Али ако замислимо да експлозије изводе НАТО чланице са циљем да окриве за то Русију – одмах све добија смисао, написао је Косачов на Телеграму.
Он сматра да су саботаже на мору у интересу НАТО због конкретног циља – да оправдају повећање војног присуства у близини руских граница на мору.
-Њихов глобални циљ је да Балтичко море постане унутрашње море НАТО, закључио је руски сенатор.
Подсетимо, о оштећењу подводних каблова у Балтичком мору недавно је говорила портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова. Том приликом скренула је пажњу на чланак америчког „Вашингтон поста“ у коме се наводи да је „оштећење подводних каблова у Балтичком мору, које се догодило у последњих неколико месеци, највероватније резултат сплета околности и случајности, а не последица намерне руске саботаже“.
Инциденти са оштећењем каблова у Балтичком мору догодили су се крајем прошле године. У новембру је пукао телекомуникациони кабл „C Lion 1“ између Финске и Немачке, као и комуникациони кабл између Шведске и Литваније. Тада су локалне власти сумњале да је за инцидент одговоран кинески теретни брод „Ji Peng 3“. Осим тога, крајем децембра искључен је далековод „Est link 2“ између Финске и Естоније, као и четири комуникациона кабла: три положена између Финске и Естоније и четврти који повезује Финску са Немачком.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - ПИЈАН ВОЗИО 200 НА САТ ПО СУРЧИНУ: Пресретачи зауставили џип канадских таблица
Препоручујемо
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)