ЛУКАШЕНКО НАКОН ПОБЕДЕ УПУТИО ПОРУКУ ЕВРОПИ: Постоји само један разуман пут, а то је...

27. 01. 2025. у 16:01 >> 16:25

Google Dodaj Novosti kao svoj Google izvor

БЕЛОРУСИЈА је спремна за сарадњу са свима на принципима равноправности и узајамног поштовања, поручио је Александар Лукашенко, након што је више од пет милиона грађана гласало да он поново буде председник те земље.

ЛУКАШЕНКО НАКОН ПОБЕДЕ УПУТИО ПОРУКУ ЕВРОПИ: Постоји само један разуман пут, а то је...

Фото: Sergey Shelega/BelTA Pool Photo via AP

Прелиминарни резултати Централне изборне комисије Белорусије показују да је, на изборима одржаним у недељу, 26. јануара, Лукашенко добио 86,82% гласова, док је први следећи противкандидат освојио нешто више од 3%.

Након победе, на конференцији за медије, Лукашенко је истакао да "Европа има један пут, разуман пут — да води своју политику".

Фото: Профимедиа

Једини разуман пут договор са Русијом

- Имају новца, имају технологију. Потребни су им ресурси. Они су овде, на белоруско-руском простору. Они су у Русији. Договорите се са Русијом. Они су вам спремни продавати природни гас јефтиније, нафту јефтиније. И ако се договорите са Русијом — каква Америка, чак ни Кина неће моћи да се носи са тим повезивањем - поручио је нови-стари председник Белорусије.

Лидер мисије посматрача Шангајске организације за сарадњу (ШОС) на белоруским изборима Нурлан Ермекбајев рекао је да је мисија радила током пет дана, од 22. јануара, признајући изборе као транспарентне, демократске и веродостојне.

И други међународни посматрачи који су радили током изборне кампање оценили су изборе као регуларне. Подаци указују да је на изборе изашло 5.916.195 бирача, или 85,69% од укупног броја регистрованих.

(ПР)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

ГОДИНАМА ТАЈИЛА ИСТИНУ О ПОРЕКЛУ: Злата Петровић признала - Крила сам од сина да смо Роми, то му је представљало велики проблем