ПРЕЛАЗ СА ЕГИПТОМ ПОСТАО ЗАТВОРЕНА ВОЈНА ЗОНА: ИДФ припрема терен за примирје
У ОКВИРУ припрема за примирје у Појасу Газе, израелска војска (ИДФ) прогласила је подручје граничног прелаза Ницана, на граници Египта и Израела, затвореном војном зоном, пренео је Тајмс оф Израел.
Фото Танјуг/АП/Matias Delacroix
Налог, који је потписао начелник јужне команде ИДФ, генерал-мајор Јарон Финкелман, важи до 26. јануара.
Такође, затворене војне зоне у областима Јад Мордечаи и Керем Шалом биће на снази најмање до 24. јануара, додаје ИДФ.
Израелски цивили који нису становници тих подручја или немају дозволу војске, неће моћи да уђу у затворене војне зоне.
Споразум о прекиду ватре и ослобађању талаца између Израела и Хамаса ступа на снагу сутра у 8.30 часова.
(Танјуг)
Препоручујемо
АЛ АРАБИЈА: Све стране потписале споразум о прекиду ватре у Гази и ослобађању талаца
17. 01. 2025. у 00:28
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (0)