ЗАБЕЛЕЖЕНА НАЈНИЖА ТЕМПЕРАТУРА У ПОСЛЕДЊИХ 15 ГОДИНА: На северу Шкотске протекле ноћи -18,7 степени
НА СЕВЕРУ Шкотске температура је протекле ноћи пала на -18,7 степени Целзијуса, што је најнижа температура забележена у јануару у Великој Британији у протеклих 15 година, сопштио је данас Метеоролошки завод те земље.
Фото Shutterstock
Како је пренео "Гардијан", то је најнижа јануарска температура током ноћи забележена у Великој Британији од 2010. године.
На шкотској висоравни Алтнахара та температура је забележена у петак у 22.00 сата, а тако ниска температура се задржала до јутрос.
То је најхладнија јануарска температура током ноћи од 2010. године, када су температуре пале испод -15 степени Целзијуса неколико пута на локацијама широм Велике Британије, а на висоравни Алтнахара је те године 8. јануара забележена температура од -22,3 степена Целзијуса.
(Танјуг)
Препоручујемо
"УХАПСИТЕ ПУТИНА" Међународни кривични суд издао налог за привођење председника Русије
05. 12. 2025. у 21:00
ПОГОЂЕН СОЛИТЕР У ГРОЗНОМ Хитно се огласио Кадиров: Брзо стиже и одговор
05. 12. 2025. у 20:30
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)