СТРАХОВИТА ЕКСПЛОЗИЈА МЕТАНА У ПАКИСТАНСКОМ РУДНИКУ: Заробљено 12 рудара, операција спасавања у току

10. 01. 2025. у 08:50

НАЈМАЊЕ 12 рудара је заробљено након што се урушио рудник угља на југозападу Пакистана после експлозије метана, рекли су јутрос званичници.

СТРАХОВИТА ЕКСПЛОЗИЈА МЕТАНА У ПАКИСТАНСКОМ РУДНИКУ: Заробљено 12 рудара, операција спасавања у току

Foto: Shutterstock

У току је операција спасавања рудара, а до сада ниједан рудар није спасен, рекао је инспектор за руднике Абдул Гани, пренео је АП.

Гани је навео да се експлозија догодила у четвртак увече у Сингидију, граду у провинцији Белуџистан.

Портпарол владе Белуџистана Шахид Ринд рекао је да је отворена истрага да би се утврдио узрок урушавања рудника.

У Пакистану су последњих година биле честе несреће у рудницима.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

ЕВАКУАЦИЈА ЗБОГ РУДНИКА: Становници Масеја у Бразилу у опасности од урушавања рудника соли

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ЖЕСТОКО ПРЕТИО ИРАНУ, ПОМЕНУО И СРБИЈУ: Амерички председник оборио рекорд, говорио скоро два сата пред Конгресом

ТРАМП ЖЕСТОКО ПРЕТИО ИРАНУ, ПОМЕНУО И СРБИЈУ: Амерички председник оборио рекорд, говорио скоро два сата пред Конгресом

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поставио је рекорд у најдужем говору о стању нације, који је трајао један сат и 50 минута, надмашивши рекорд који је Бил Клинтон поставио током свог последњег обраћања 2000. године.

25. 02. 2026. у 07:31

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ПЛАНИРАЈУ НАПАДЕ НА ГАСОВОДЕ ИСПОД ЦРНОГ МОРА, АЛИ ПОСЛЕДИЦЕ ЋЕ БИТИ КАСТАСТРОФАЛНЕ И ПО ЕВРОПУ Путин упозорио на нападе на Турски ток