МЕЛОНИ ПРЕТИ ПУТИНУ: Једини пут до мира је сатерати Русију у ћорсокак
ИТАЛИЈАНСКА премијерка Ђорђа Мелони истакла је да се став њене земље када је реч о сукобу у Украјини, поклапа са мишљењем новоизабраног председника САД Доналда Трампа.
Фото Танјуг/АП
-Увек смо говорили да је једини начин да се дође до мира да се Русија натера у ћорсокак. То је оно што Италија подржава, а и оно што кажу и Сједињене Државе, рекла је Мелонијева у интервјуу за "Коријере дела сера".
Она је рекла да има одличан однос са америчким милијардером Илоном Маском, којег је описала као "генијалног", а који наилази на критике због тога што је, како је описала, према мишљењу неких, изабрао погрешну политичку страну подржавајући Трампа.
Италијанска премијерка је говорећи о односима са колегама у свету, истакла да се добро слаже са британским премијером Киром Стармером са којим планира да интензивније сарађује по питању кријумчарења миграната. Она је такође, навела и да Италија и Француска имају добру сарадњу као "два стуба Европе", упркос томе што су она и француски председник Емануел Макрон представљени, како је навела, "као двоје деце која се задиркују".
-Ми смо два лидера који се упоређују, навела је Мелони.
Када је у питању однос са председницом Европске комисије Урсулом фон дер Лајден, Мелонијева је рекла да две лидерке имају "прагматичан приступ" сарадњи и да се међусобно поштују.
Мелонијева је истакла да стоји иза свих одлука које је донела откако је преузела функцију 2022, као и да су све акције која је њена влада предузела у националном интересу Италије.
Она је истакла да је посебно поносна на успех када је у питању пораст броја запослених, а да су подаци за крај 2024. показали да је стопа запослености у земљи достигла 62,4 одсто и да наставља да расте.
-И посебно сам поносна на чињеницу да је, под првом владом коју предводи жена, стопа запослености жена највећа икада и да смо први пут премашили цифру од десет милиона запослених жена, рекла је премијерка Италије.
(рт.рс)
БОНУС ВИДЕО - ПИЈАН ВОЗИО 200 НА САТ ПО СУРЧИНУ: Пресретачи зауставили џип канадских таблица
Препоручујемо
„НЕСТАЛИ, ПА СЕ ПОНОВО ПОЈАВИЛИ“: Украјинци о руском нападу на Чернигов (ВИДЕО)
03. 01. 2025. у 19:50
ДРАМАТИЧНО СКРАЋЕНА ОБУКА ПИЛОТА Ф-16: Да ли украјински лете на слепо? (ВИДЕО)
03. 01. 2025. у 19:31
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (4)