СТИГАО ЖЕСТОК ОДГОВОР ТРАМПУ ОД ПРЕДСЕДНИКА: То је наше и тако ће остати!

Mina Izgarević

23. 12. 2024. у 08:54

ПРЕДСЕДНИК Панаме Хосе Мулино поручио је да Панамски канал припада његовој држави и да око тога неће бити преговора.

СТИГАО ЖЕСТОК ОДГОВОР ТРАМПУ ОД ПРЕДСЕДНИКА: То је наше и тако ће остати!

Фото Танјуг/AP Photo/Evan Vucci

Како је истакао у објави на друштвеној мрежи Икс, „сваки квадратни метар Панамског канала и његове околине припада Панами и наставиће да јој припада и у будућности“.


Мулино је на тај начин одбацио захтев новоизабраног председника САД Доналда Трампа да се Панамски канал врати под америчку контролу.

Мулино је нагласио да је суверенитет и независност Панаме нешто око чега нема преговора.

- Сваки држављанин Панаме, овде или било где у свету, носи то у срцу. То је део наше историјске борбе - поручио је Мулино на Иксу.

Трамп је претходно изјавио да би контрола над пловним путем који кроз Панаму спаја Атлантски и Тихи океан требало да се врати Вашингтону, зато што Панама намеће, како каже, неправедне накнаде за америчке бродове који пролазе кроз Панамски канал.

Панамски канал, који су Сједињене Државе завршиле 1914. године, враћен је тој централноамеричкој земљи према споразуму из 1977. који је потписао демократски председник Џими Картер.

Панама је преузела пуну контролу над њим 1999. године.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО:

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића

САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића

Ватерполо репрезентација Србије освојила је у златну медаљу на Европском првенству у Београду пошто је у недељу у финалу победила Мађарску 10:7, међутим многи нису знали са каквим проблемима се носио селектор Урош Стевановић.

28. 01. 2026. у 12:38

Коментари (0)

ДЕКАРБОНИЗАЦИЈА ДАНАС ЗА ОДРЖИВУ ПЛАНЕТУ СУТРА