ОРБАН ОБЈАВИО УДАРНУ ВЕСТ: ЕУ изгубила рат у Украјини
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је данас да је ЕУ изгубила рат у Украјини.
Фото: Профимедиа/Илустрација
Орбан је рекао у интервјуу за М1 да је мир у Украјини „надохват руке“, као и да ће „нови свет почети“ инаугурацијом америчког председника Доналда Трампа 20. јануара.
- Руси су били вољни да пристану на божићно примирје које сам предложио пре неколико дана, а Украјинци још нису, али православни Божић још није стигао - навео је Орбан, преноси Спутњик.
Према његовим речима, у Украјини је јасна ситуација, Руси напредују, а ЕУ је изгубила рат.
Орбан оцењује да ће Европа платити високу цену због тога што, како је навео, не прихвата нову реалност која је настала након победе Трампа на изборима, пренео је мађарски портал Инфостарт.
Мађарски премијер је рекао да није потребно да он посредује у разговорима између САД и Европе.
Међу 27 чланица ЕУ, Мађарка и Словачка отворено се залажу за мировне преговоре за Украјину, док се друге чланице отворено залажу за наставак рата или се не изјашњавају јавно.
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
ДА ЛИ ЈЕ ТРАМП ЗАСПАО УСРЕД САСТАНКА? "Не! Погледајте, било је прилично досадно!" (ВИДЕО)
ДА ЛИ је заспао или му је само било досадно? За америчког председника Доналда Трампа, све је у оку посматрача, каже он.
30. 01. 2026. у 10:24
Коментари (0)