ГОТОВО ЈЕ: Јужнокорејски парламент излгасао опозив председника Јун Сук Јеола

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

14. 12. 2024. у 09:18

ЈУЖНОКОРЕЈСКИ парламент изгласао је опозив председника Јун Сук Јеола због његовог краткотрајног покушаја да уведе ванредно стање раније овог месеца.

ГОТОВО ЈЕ: Јужнокорејски парламент излгасао опозив председника Јун Сук Јеола

Фото: Профимедиа, Shutterstock

Одлука господина Јеола довела је земљу у уставну кризу док су се војници сукобили са демонстрантима на улицама главног града Сеула, пише Скy неwс.

Први захтев за опозив Јун Сук Јеола, због проглашења ратног стања 3. децембра, одбачен је прошле суботе због недостатка кворума, при чему су скоро сви посланици из владајуће Партије моћи народа бојкотовали гласање.

За усвајање предлога потребна је двотрећинска већина, за шта би била потребна подршка најмање осам посланика ППП.

Како је најављено, у Јужној Кореји че се данас широм земље одржати скупови са захтевом за опозив председника Јун Сук Јеола, због његовог прошлонедељног неуспелог покушаја да уведе ратно стање.

Планирани су протести широм већих градова, где ће демонстранти позвати Јун Сук Јеола да поднесе хитну оставку и апеловати на посланике из владајуц́е ППП да подрже предлог за опозив.

(Телеграф)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?