КАКВА ЋЕ БИТИ СУДБИНА РУСКИХ БАЗА У СИРИЈИ: Нова сиријска власт размотриће статус постројења
НОВА сиријска власт размотриће судбину руских војних база у Сирији узимајући у обзир интересе сиријског народа, изјавио је сиријски политичар и бивши преговарач сиријске опозиције у преговорима под посредством УН Мохамед Алуш на преговорима о Сирији у Женеви и Астани.
Фото: ЕПА
Алуш је за ТАСС рекао да је питање руских база суверено право сиријске државе и да ће одлука бити донета у складу са интересима сиријског народа, али и Русије.
-Што се тиче војних база, то је суверена одлука сиријске државе и ово питање ће свакако бити разматрано са становишта користи и интереса сиријског народа и интереса Русије, рекао је он.
Те базе, које су кључне за руску војну присутност у Сирији, укључују логистички центар руске морнарице у Тартусу, који је успостављен 1971. године, и базу Ваздушно-космичких снага Русије у Хмејмиму, која је отворена 2015. године.
Раније је портпарол Кремља Дмитриј Песков рекао да Русија предузима све потребне мере како би осигурала безбедност својих база у Сирији, уз сталне контакте са сиријским властима и војним лидерима.
(рт.рс)
БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
АДМИРАЛ ЏОН КИРБИ: Отворено питање ко руководи Сиријом, удари на ИСИС успешни
09. 12. 2024. у 18:21
ВОЂА СИРИЈСКИХ ЏИХАДИСТА ЈОЛАНИ ЗА ЦНН: Циљ је свргавање Асадовог режима
06. 12. 2024. у 20:40
ПЕСКОВ: Безбедност руских грађана и објеката у Сирији је најважнија за Кремљ
11. 12. 2024. у 11:56
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)