ОРБАН ПОРУЧИО:Трамп сада не може да говори о примирју у Украјини, ефекат следи након инаугурације

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

10. 12. 2024. у 23:21

НОВОИЗАБРАНИ председник Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп још није овлашћен да говори о прекиду ватре у Украјини, али ће после његове инаугурације у јануару ефекат бити приметан, изјавио је мађарски премијер Виктор Орбан.

ОРБАН ПОРУЧИО:Трамп сада не може да говори о примирју у Украјини, ефекат следи након инаугурације

Foto: Profimedia

Премијер Мађарске је раније у току дана саопштио да је провео дан са Трампом у његовој резиденцији Мар-а-Лаго, а састанку је присуствовао и будући саветник америчког председника за националну безбедност Мајк Волц и предузетник Илон Маск.

-То нису били преговори, јер председник Трамп још није ступио на дужност, када ступи на власт биће преговора, за сада је то само разговор...Трамп тренутно није у ситуацији да преговара о прекиду ватре због веома строгих законских правила у САД... Али верујем да ћемо, када ступи на дужност 20. јануара, ускоро осетити благотворан ефекат овога, рекао је Орбан мађарским новинарима, а одговарајући видео објављен је на друштвеној мрежи Фејсбук (забрањена у Руској Федерацији као екстремистичка).

НА ПРАГУ СМО РАДИКАЛНИХ ПРОМЕНА

Поред тога, Орбан је прокоментарисао да је либерални светски поредак окочан и да свет чекају радикалне промене.

-Либерални светски поредак је завршен и само оне земље које буду максимално користиче своје снаге моћи ће да буду победници у време промена, а оне које се потчињавају биће међу онима које нису способне да покажу своје сопствене вредности и нису у стању да открију снагу својствену нашем националном карактеру, за кратко време изгубиће на свом значају, оценио је мађарски премијер.

Према његовим речима, Мађарска као „најзападнија земља од источних и најисточнија од западних“, жели да контактира „са свим светским економским центрима моћи“.

-Ми не желимо да идемо путем који су утрли други, већ да користимо предности наше сопствене историје, економске структуре и културе, поручио је Орбан.

Орбан је раније рекао да би Мађарска волела да се Трамп врати на власт у САД и успостави мир у Источној Европи. Мађарски премијер је у више наврата изнео мишљење да би, да је Трамп био председник САД, сукоб у Украјини био окончан у року од 24 сата. Орбан је такође више пута нагласио да се мир у Украјини може успоставити само након преговора Русије и САД, а Европа је пропустила своју шансу за посредовање јер није била у стању да обезбеди спровођење споразума из Минска.

Трамп је раније обећао да ће успети да преговорима реши украјинско питање. Више пута је изјављивао да би могао да реши конфликт у Украјини за један дан. Руска Федерација сматра да је ово сувише сложен проблем да би се тако једноставно решио.

(sputnikportal.rs)

БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена