" ИЗРАЕЛ ПОДСТИЧЕ ТЕРОРИЗАМ У ИСЛАМСКИМ ЗЕМЉАМА" ирански председник: Катар је спреман да одигра улогу у успостављању мира у Сирији

02. 12. 2024. у 16:56

КАТАРСКИ емир шеик Тамим бин Хамад Ал Тани истакао је да „ситуација у Сирији још једном доказује да се стабилност и безбедност у Сирији могу постићи само дијалогом и политичким решењем“.

 ИЗРАЕЛ ПОДСТИЧЕ ТЕРОРИЗАМ У ИСЛАМСКИМ ЗЕМЉАМА ирански председник: Катар је спреман да одигра улогу у успостављању мира у Сирији

Фото Tanjug/AP/seth wening

Израел има велику улогу у ширењу тероризма у исламским земљама, надајући се да ће дестабилизовати ове области, рекао је ирански председник Масуд Пезешкијан током телефонског разговора са катарским емиром шеиком Тамимом бин Хамадом Ал Танијем.


- Говорећи о активирању терористичких група на северу Сирије, Пезешкијан је навео да ширење нестабилности и тероризма у региону [Блиског истока] не служи интересима ниједне земље и да сви народи у региону треба да учествују у борби против тога.

- Пезешкијан је такође истакао улогу ционистичког режима у ширењу нестабилности и тероризма у исламском свету - наводи се у саопштењу Пезешкијанове прес службе.

Катарски емир је истакао да „ситуација у Сирији још једном доказује да се стабилност и безбедност у Сирији могу постићи само дијалогом и политичким решењем”.

Доха је „спремна да одигра своју улогу у успостављању мира у Сирији“, истакао је он.

Ујутро 27. новембра, екстремистичка група Џабхат ал-Нусра (забрањена у Русији) покренула је напад великих размера на широком фронту у северној Сирији.

Према саопштењу Команде Оружаних снага Сирије, терористи су покушали да нападну села и градове под заштитом сиријске војске и војних објеката, настављајући да гађају положаје владиних снага.

Сиријска војска је покренула операцију за одбијање рације. Команда оружаних снага земље је 30. новембра саопштила да војска изводи ударе на положаје терориста који су се инфилтрирали у многа насеља у граду Алепу и да чека појачање.

Према саопштењу Министарства одбране Сирије, војска је била принуђена да реорганизује своје снаге како би заштитила животе цивила и трупа и припремила се за контранапад.

(Тасс)

БОНУС ВИДЕО:

ИЗРАЕЛ НАПАО СИРИЈУ? Друштвеним мрежама шире се снимци, још нема званичних потврда


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ЦЕО ТЕНИС У ШОКУ: Чувена тенисерка уградила вештачке груди, а онда је откривено и ово! (ФОТО)