АНАЛЕНА БЕРБОК ПРЕТИ КИНИ ЗБОГ РУСИЈЕ Немачкој министарки смета ово...
НЕМАЧКА министарка спољних послова Аналена Бербок упозорила је данас Кину, током посете Пекингу, због подршке Русији у рату против Украјине, саопштило је немачко Министарство спољних послова.
Аналена Бербок, копредседница Зелених / Фото АП
Немачка министарка оценила је да руски председник Владимир Путин увлачи Азију у рат своје земље са Украјином.
- Дронови кинеске производње и севернокорејске трупе које нападају мир у центру Европе подривају наше суштинске европске безбедносне интересе - навела је Бербокова.
Бербокова је, такође, позвала Пекинг да се "конструктивно ангажује" у вези са царинама које је увела ЕУ на увоз кинеских електричних возила.
- Равноправни услови, фер конкуренција и реципрочни тржишни услови су од суштинског значаја - рекла је Бербокова.
Ванг је рекао да увођење високих царина ЕУ на кинеска електрична возила крши принципе фер конкуренције и слободне трговине, саопштило је кинеско Министарство спољних послова.
Током посете Кини, Бербокова ће се састати са представницима немачких привредника.
То је друга посета Аналене Бербок Кини откако је преузела дужност министарке спољних послова, након посете у априлу 2023. године.
Немачка је једна од ретких европских земаља која се противи царинама ЕУ на увоз кинеских електричних возила, страхујући да би то могло утицати на тржиште немачких аутомобила у Кини.
БОНУС ВИДЕО: РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Вићени тенкови у Курској области
Препоручујемо
РУСКИ АМБАСАДОР ПОЗВАН У МИП НЕМАЧКЕ: Расту тензије на релацији Берлин - Москва
28. 11. 2024. у 13:08
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)