СИРИЈСКА ВОЈСКА ЈЕ У АЛЕПУ: Нема повлачења, неки џихадисти су продрли у квартова али чека их смрт

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

29. 11. 2024. у 22:19

СИРИЈСКА војска наставља да одржава присуство у западним четвртима сиријског града Алепа, одвојене групе терориста су продрле у бројне квартове, каже сиријски војник у снимку објављеном на Телеграм каналу новина Ал-Ватан.

СИРИЈСКА ВОЈСКА ЈЕ У АЛЕПУ: Нема повлачења, неки џихадисти су продрли у квартова али чека их смрт

Фото: Принтсцреен

Раније су се на друштвеним мрежама појавиле поруке о повлачењу сиријске војске из низа квартова у Алепу и уласку терориста у град.

-Сада смо на периферији града Алепа, неке групе терориста су ушле у град, због слабости неких људи (трупа – прим. аут.) ће се повући изађите одавде или победнички или мртви, рекао је борац сиријске војске на видео снимку.

Очевици из различитих округа Алепа рекли су за РИА Новости да се, како је пао мрак, у граду нису чуле експлозије или рафали аутоматског оружја, а на улицама практично није било никога.

Становници једног од квартова на јужном излазу из града пријавили су да је тамо настала велика саобраћајна гужва због чињенице да су многи становници Алепа журно напуштали град, плашећи се доласка терориста.

Због чињенице да је главни аутопут Алепо-Дамаск на различитим местима одсечен ватром џихадистичких банди, многи становници Алепа покушавају да напусте обилазни пут Итриа-Кханасер.

Сиријско Министарство одбране је раније саопштило да је владина војска ушла у борбу са терористима који су напали провинције Алеп и Идлиб. Кршећи споразум о деескалацији, групе које припадају терористичкој организацији Хајат Тахрир ал-Шам* (бивша Џебхат ал-Нусра*) напале су села, градове и војне положаје на широком фронту у провинцијама Алеп и Идлиб. Према војном одељењу САР-а, војска је одговорила на напад, а као резултат тога, терористи су претрпели губитке у људству и опреми.

(риа.ру)

БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Нова опрема за школу, бољи услови за таленте: Фондација Mozzart верна подршка образовању