МИР КУЦА НА ВРАТА БЛИСКОГ ИСТОКА Либан: Нема озбиљних препрека да се почне са прекидом ватре

ЗАМЕНИК председника скупштине парламента Либана Елијас Боу Саб рекао је данас да "нема озбиљних препрека" које су преостале да се почне са имплементацијом америчког предлога о 60-дневном примирју, како би се окончале борбе између Израела и либанског Хезболаха.

МИР КУЦА НА ВРАТА БЛИСКОГ ИСТОКА Либан: Нема озбиљних препрека да се почне са прекидом ватре

Фото: Танјуг/АП


Он је за Ројтерс рекао да је један од преосталих проблема ко ће надгледати прекид ватре.
Договорено је да се формира комисија коју чини пет земаља, што значи да ће овај тим бити одговоран за праћење и надгледање примирја, а међу њима су Француска, док ће комисијом председавати САД.

Либански и западни званичник рекли су за Ројтерс да су САД обавестиле либанске званичнике да би примирје могло да буде објављено "у наредних неколико часова".

БОНУС ВИДЕО: ИЗРАЕЛСКИ НАПАД: Војска гађала више локација у јужном Либану

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."

ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.

05. 07. 2026. у 21:54

Коментари (0)

ПРЕНОС, МЕКСИКО - ЕНГЛЕСКА: Одложено...