ЗЕЛЕНСКИ ОТКРИО ТАЈНЕ ПЛАНОВЕ: Ево на чему Украјина тренутно ради

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

23. 11. 2024. у 08:31

УКРАЈИНСКИ председник Владимир Зеленски изјавио је јуче да Украјина ради на развоју нових типова ваздушне одбране да би се супротставила, како је навео, "новим ризицима" након што је Русија употребила нову ракету средњег домета.

ЗЕЛЕНСКИ ОТКРИО ТАЈНЕ ПЛАНОВЕ: Ево на чему Украјина тренутно ради

Фото: Профимедиа/Илустрација

Зеленски је рекао у свом ноћном видео-обраћању да тај потез Русије захтева "озбиљан одговор" да би се, како је навео, руски председник Владимир Путин спречио да прошири рат и да би осетио "праве последице својих поступака".

- Коришћење друге земље за тестирање новог оружја очигледно је злочин на основу међународног права -  навео је Зеленски, пренео је Униан.

Путин је изјавио у четвртак да је Русија, као одговор на нападе америчким и британским ракетама дугог домета, на украјинску територију испалила нову балистичку ракету средњег домета ''Орешник'', којој, како је рекао, савремени системи немају начин да се супротставе.
Он је објаснио да је тиме тестиран најновији руски ракетни систем средњег домета, у овом случају безнуклеарна хиперсонична балистичка ракета, коју су руски ракетни научници назвали ''Орешник''.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака

Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака

ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.

02. 05. 2026. у 21:42

Коментари (0)

Штекаре! Сандра Африка жестоко о фудбалерима - Ни 50 евра да изваде за песму