ШОЛЦ У СТРАХУ ОД РУСА: Лансирање „орешника“ је застрашујућа ескалација
ТО што је Русија применила ракете средњег домета за нападе на Украјину представља „застрашујућу ескалацију“, изјавио је немачки канцелар Олаф Шолц након што је Москва лансирањем балистичке ракете „орешник“ одговорила на украјинске нападе западним ракетама на њену територију.
Фото: Профимедиа
- Колико је опасан овај рат показује нам последња ескалација: председник Русије Владимир Путин искористио је ракете средњег домета за нападе на територију Украјине. Застрашујућа ескалација – као и раније откривена ангажованост севернокорејских трупа - истакао је Шолц у говору који је преносила ТВ НТВ.
Истовремено, немачки канцелар је поново потврдио свој став да Немачка неће испоручивати Украјини далекометне ракете „таурус“ ни дозволити Кијеву да примењује немачко оружје за гађање циљева на руској територији.
Поред тога, Шолц је у интервјуу листу „Штерн“ истакао да је тужан због чињенице да се нису све европске земље одазвале његовом позиву да Украјини испоруче више наоружања, посебно система противваздушне одбране.
- Немачка највише војно помаже Украјини у Европи: системи ‘патриот’, главни борбени тенкови, вишецевни ракетни системи и друга тешка техника. Неке земље су већ саопштиле о новим испорукама, и зато је наш апел помогао. Нажалост, следбеника још увек нема довољно - нагласио је Шолц.
(Спутњик)
Препоручујемо
МЕРКЕЛОВА ПРОГОВОРИЛА О ПУТИНУ: Једну ствар посебно истакла - "Имао је осећај за то"
21. 11. 2024. у 11:45
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КИНА ПОКРЕНУЛА СПЕЦИЈАЛНУ ОПЕРАЦИЈУ КОД ТАЈВАНА: Пекинг жестоко одговорио двема државама
КИНА је објавила да је покренула „специјалну поморску операцију“ источно од Тајвана, чиме је додатно заоштрила свој одговор на недавни договор Јапана и Филипина. Те две државе, наиме, планирају да покрену преговоре о поморским границама у том подручју и дубље повежу своје одбрамбене снаге, јавља Блумберг.
07. 06. 2026. у 10:04
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)