''ЧУВАЈТЕ СЕ'' Зеленски се обратио грађанима Украјине-дан пун тензија (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Украјине Владимир Зеленски говорио је у свом вечерашњем обраћању народу Украјине.
Foto: Printskrin Youtube
Изјавио је да је дан био пун тензија и питања о "некој врсти посебне опасности" као и да су претрпели "гомилу окрутних и подлих напада" руске војске.
- Упозорења о ваздушном нападу увек треба да се схвати озбиљно. Имамо таквог комшију – лудог. - рекао је.
- Данас, 1.001. дана рата великих размера, Русија је иста као и 1.000. дана и 24. фебруара. Чувајте се, подржите нашу војску и посебно пазите да нико не манипулише вашим емоцијама у своју корист. У међувремену, настављамо да јачамо нашу противваздушну одбрану. - додао је Зеленски.
Такође је изјавио да је пристигао нови пакет подршке од стране САД у вредности од 275 милиона долара. Пакет укључује дронове, муницију за ХИМАРС и артиљерију, и мине за заустављање руских јуриша.
- Ово ће заиста ојачати наше момке на првој линији фронта. А ово је 70. пакет одбране из Сједињених Држава. Украјина цени двостраначку подршку Америке и одлуке председника Бајдена. Хвала вам! - рекао је.
Поделио је и да је разговарао са премијером Пољске Доналдом Туском.
- Захвалио сам му се за сву подршку пружену од првих дана инвазије. Разговарали смо о припреми новог пакета из Пољске за Украјину. Разговарали смо и о председавању Пољске Европском унијом, које ће почети у новој години. Заједно можемо постићи велике ствари за наше народе и за целу Европу. - изјавио је Зеленски.
Састао се и са генералним директором операција Светске банке где су разговарали о финансијској одрживости, програмима подршке и средствима из Русије.
- Апсолутно је оправдано да се руска средства користе за одбрану од саме руске агресије. Починитељ рата то мора платити. Платите и будите одговорни. - рекао је.
(president.gov.ua)
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (1)