ГОНЗАЛЕЗ ЈЕ ПРЕДСЕДНИК: Блинкен о изборима у Венецуели

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

20. 11. 2024. у 00:21

АМЕРИЧКИ државни секретар Ентони Блинкен назвао је данас први пут венецуеланског опозиционара Едмунда Гонзалеза "изабраним председником" те земље.

ГОНЗАЛЕЗ ЈЕ ПРЕДСЕДНИК: Блинкен о изборима у Венецуели

Фото: Ibraheem Al Omari/Pool Photo via AP

- Народ Венецуеле је гласно рекао 28. јула да је Едмундо Гонзалез изабрани председник. Демократија захтева поштовање воље бирача, написао је Блинкен на свом налогу на мрежи Икс.

Одговарајући на Блинкенову објаву, Гонзалез је изразио захвалност на "признавању суверене воље свих Венецуеланаца".

- Овај гест одаје почаст жељи наших људи за променом и грађанском чину у коме смо сви учествовали 28. јула, написао је Гонзалез.

У Венецуели су 28. јула одржани председнички избори, након којих је опозиција објавила резултате гласања који, према њиховим тврдњама, показују да је Гонзалез освојио убедљиву победу.

Међутим, национална изборна комисија прогласила је актуелног председника Николаса Мадура победником, а Гонзалез, који се налази на потерници венецуеланских власти, напустио је земљу и отишао у Шпанију.

Гонзалез је тада рекао да ће се вратити 10. јануара у Венецуелу, "како би преузео дужност".

Администрација одлазећег америчког председника Џозефа Бајдена претходно није Гонзалеза називала новоизабраним председником.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Ево шта су сад урадили у Загребу - и тиме се још и хвале (ФОТО)