САВЕТ ДОНЕО ОДЛУКУ: ЕУ проширила санкције Ирану
18. 11. 2024. у 14:18
САВЕТ ЕУ донео је данас одлуку да прошири обим санкција против Ирана због, како тврди, војне подршке те земље руском рату у Украјини и оружаним групама и субјектима на Блиском истоку и у региону Црвеног мора.
Повезане вести
ТАЈНИ ДОГОВОР ИРАНА И ИЗРАЕЛА УЗ ПОСРЕДОВАЊЕ РУСИЈЕ: Све кренуло након Трампове поруке Путину да се "прво позабави Украјином"
ИЗРАЕЛ и Иран постигли тајни договор уз помоћ Русије да не започињу превентивне нападе, Вашингтон пост сазнаје да се то десило пред почетак протеста у Ирану
15. 01. 2026. у 09:54
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ПУТИН НАЈАВИО ЈОШ ЖЕШЋИ РАТ, ПА ИЗВРЕЂАО ЕВРОПУ: Зеленски у Бриселу тражи последњу сламку спаса
ПОСЛЕ дана и недеља у којима су преговори доминирали расправама о рату у Украјини, дошло је до новог заоштравања односа.
17. 12. 2025. у 20:37
"НА ПРАГУ СМО РЕШЕЊА УКРАЈИНСКЕ КРИЗЕ" Рјабков: Спремни смо за договор, ако употребимо речи председника Трампа
РЕШЕЊЕ украјинске кризе је на самом прагу, изјавио је заменик министра спољних послова Русије Сергеј Рјабков у интервјуу за „Еј-Би-Си њуз“, додајући да је Москва спремна да уложи напоре у превазилажењу разлика у приступима решавању конфликта у Украјини.
16. 12. 2025. у 14:34
РЈАБКОВ SAOPŠTIO: Русија и Украјина надомак дипломатског решења, без компромиса о територијама
ЗАМЕНИК министра спољних послова Русије Сергеј Рјабков изјавио је данас да су Москва и Кијев надомак постизања дипломатског решења за окончање рата у Украјини, истичући да око питања територија Русија неће правити компромисе као и да је распорођивање НАТО трупа у Украјини за Русију неприхватљиво.
15. 12. 2025. у 23:45
Најновије из рубрике
ЗАШТО ЈЕ ГРЕНЛАНД ТОЛИКО ВАЖАН ЗА ТРАМПА? Анализирамо - Минерални ресурси или стратешка тачка? Шта је опчинило председника Америке
ИАКО је амерички председник Доналд Трамп јуче, приликом свог излагања на Светском економском форуму у Давосу "спустио лопту" по питању потенцијалног окупирања Гренланда, ова област најсевернијег дела Данске и даље се, као и претходних недеља, налази у жижи јавности. Гренланд је за Сједињене Америчке Државе, како је јуче у Давосу нагласио Трамп, питање од суштинског значаја за националну безбедност.
22. 01. 2026. у 13:30
ТРАМП НЕ ОДУСТАЈЕ ОД ИДЕЈЕ ДА ОД ГАЗЕ НАПРАВИ ТУРИСТИЧКУ ЗОНУ: "Биће то прекрасан комад земље, људи ће тамо живети веома добро"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп назвао је данас Газу "прекрасним комадом земље" и поручио да ће људи тамо живети веома добро.
22. 01. 2026. у 13:26
УСКОРО КРЕЋЕ С РАДОМ НАЈВЕЋА НУКЛЕАРНА ЕЛЕКТРАНА НА СВЕТУ: Прва јапанска нуклеарка после катастрофе у Фукушими
НАЈВЕЋА јапанска електроенергетска компанија по први пут ће покренути неку нуклеарну електрану од катастрофе у Фукушими 2011. године, што представља преломни тренутак у глобалном повратку атомској енергији.
22. 01. 2026. у 13:07
"ХИТНО ЈЕ, ТУКУ ЈЕ!" Барон спасио живот другарици - преко видео позива сведочио ужасу, одмах позвао 911! Процурио транскрипт разговора
БАРОН Трамп, најмлађи син америчког председника Доналда Трампа, позвао је хитне службе и тако спасио живот пријатељици из Лондона након што је током видео позива сведочио нападу другог мушкарца на њу.
22. 01. 2026. у 12:57
ПУТИН ОДГОВОРИО НА ТРАМПОВ ПОЗИВ У ОДБОР ЗА МИР: "Русија даје милијарду долара Одбору за мир за палестински народ"
РУСКИ председник Владимир Путин изјавио је данас, након разговора са палестинским председником Махмутом Абасом у Москви, да је Русија спремна да пошаље милијарду долара Одбору за мир за Газу, за подршку палестинском народу.
22. 01. 2026. у 12:37
Коментари (0)