"СВЕТ НА КОРАК ОД ГЛОБАЛНОГ РАТА" Медведчук: Западне елите се понашају као "колективни Хитлер"

Биљана Ристивојевић

15. 11. 2024. у 12:08

ДЕО западне елите, која се залаже за наставак сукоба око Украјине, од себе прави „колективног Хитлера“ који се заноси сопственом величином, изјавио је председник савета покрета „Друга Украјина” Виктор Медведчук.

СВЕТ НА КОРАК ОД ГЛОБАЛНОГ РАТА Медведчук: Западне елите се понашају као колективни Хитлер

Фото: Архива Новости

- Данас добро видимо како некомпетентност, ограниченост и лудило западне политичке елите гурају свет у рат у којем ће колективни Запад највише настрадати. Наравно, не следе сви политичари тај суманути план, али опште расположење је такво да се западни естаблишмент данас понаша као колективни Хитлер, који се заноси сопственом величином - наводи Медведчук.

Како је додао, сада се може приметити како колективни Запад губи „хегемонију због деградације своје елите“.

Медведчук такође оцењује да међу западном елитом не постоји јединствен став по питању сукоба у Украјини.

- Непрекидне свађе међу елитом – то је оно што данас видимо не само у САД, него на колективном Западу генерално. Јасно се види да западна елита нема јединствен став по питању тога шта да раде са Украјином, нема консензуса. И ту уопште није проблем у Украјини - оцењује он.

Медведчук је констатовао да се због неодговорности западних лидера свет налази на корак од трећег светског рата и веома је важно да се окупе разумне политичке снаге како не би дошло до тога.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

А КУД ЋУ САД ЈА – цртица поводом представе Башта сљезове боје