НУКЛЕАРНО ГОРИВО ШАЉЕ МОСКВА: Словачка продужила уговор са Русијом
СЛОВАЧКА је продужила уговор о испоруци руског нуклеарног горива за своје нуклеарне електране до 2030. године, преносе РИА Новости, позивајући се на писање словачких медија.
Фото: Профимедиа/Илустрација
У јуну 2019. године, компанија за гориво државне корпорације Росатом ТВЕЛ и словачка национална компанија за производњу електричне енергије Словенске електрарне потписале су у Москви споразум о снабдевању нуклеарним горивом нуклеарних електрана у Словачкој за период 2022-2026 са могућношћу продужења до 2030.
Према речима министра привреде Словачке Дениса Сакова, предузеће "Словачке електране", "искорористило је прилику и продужило испоруке од руског ТВЕЛ-а".
-Они ће добијати руско нуклеарно гориво до 2030. године Уговор је закључен до 2026. године са могућношћу продужења до 2030. године, навео је Саков.
У Словачкој постоје две нуклеарне електране, изграђене уз учешће стручњака из СССР- а и Русије – Моховце у центру земље и Бохунице на западу земље.
Обе станице горивом је снабдевала Русија.
Танјуг
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ИСТРАЖИВАЊЕ ПОКАЗАЛО: Грађани Словачке више верују Путину него Бајдену, Шолцу и Макрону
05. 11. 2024. у 19:27
ОСТАО БЕЗ ПЕНЗИЈЕ: Бивши словачки председник Андреј Киска осуђен за превару
14. 11. 2024. у 18:13
СЛОВАЧКИ "ШАМАР" КИЈЕВУ: Пелегринијева одлука која се неће свидети Украјини
04. 11. 2024. у 17:59
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)