ОСТАО БЕЗ ПЕНЗИЈЕ: Бивши словачки председник Андреј Киска осуђен за превару
БИВШИ словачки председник Андреј Киска изгубио је пензију након што је осуђен због пореске преваре, саопштила је данас канцеларија председника Словачке, наводећи да му је обуставила исплате.
Фото Танјуг/АП
Киска је данас најавио да ће се жалити на ту одлуку, наводећи да му новац не треба, али да ће ипак оспорити одлуку канцеларије на суду јер је то за њега питање принципа, пренео је АП.
Канцеларија наводи да је Киски обустављена исплата пензија због пресуде апелационог суда 31. октобра којом је потврђена пресуда нижег суда којом је он проглашен кривим за утају пореза и осуђен условно на годину дана затвора..
Та пресуда је коначна, али Киска, који се изјаснио да није крив, рекао је да ће се жалити Врховном суду.
Словачки председници добијају пензију од око 50.000 долара годишње када напусте функцију.
Киска је 2014. године победио тадашњег премијера Роберта Фица на председничким изборима, а подржао је уличне протесте који су довели до пада Фицове коалиционе владе 2018. године.
Киска се није кандидовао за други петогодишњи мандат 2019. године, а Фицо је трећи мандат премијера започео 2023. године.
Танјуг
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
ИСТРАЖИВАЊЕ ПОКАЗАЛО: Грађани Словачке више верују Путину него Бајдену, Шолцу и Макрону
05. 11. 2024. у 19:27
СЛОВАЧКИ "ШАМАР" КИЈЕВУ: Пелегринијева одлука која се неће свидети Украјини
04. 11. 2024. у 17:59
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)