РУСИЈА ИМА НОВУ СМРТОНОСНУ БОМБУ: Домет клизне бомбе повећан на 120 км (ВИДЕО)
РУСИЈА користи нове вођене бомбе Гром-Е1 са ракетним мотором, гађајући циљеве Оружаних снага Украјине удаљене 120 км, пише британски Телеграф.
Фото Танјуг/АП
Руска авијација је почела да активно користи нове вођене бомбе Гром-Е1, способне да путују до 120 км захваљујући уграђеном ракетном мотору, пише аналитичар Дејвид Акс.
Ове бомбе дају Су-30 и Су-34 могућност удара, док остају ван домета већине противваздушне одбране Оружаних снага Украјине, укључујући модерне Ф-16 са ракетама АМРААМ.
Гром-Е1 је већ коришћен за напад на циљеве у Мирнограду, Херсону и Харкову.
Украјина одговара ударима користећи француске Хаммер бомбе и њихов локални еквивалент, као и америчке ЈСОВ. Али њихов домет је око 64 км, остављајући украјинске авионе у зони уништења руских С-300 и С-400, као и Су-30 са ракетама Р-77, наглашава се у материјалу.
Маса бојеве главе варира од 315 до 480 кг у зависности од намене.
(РВвоенкор)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
ИМАЋЕ РАЗОРНО ДЕЈСТВО КАО АВИО-БОМБА: "Ростех" о новој верзији ТОС-а (ВИДЕО)
09. 11. 2024. у 00:33 >> 01:45
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)