ПУТИН О БЛИСКОМ ИСТОКУ: Русија улаже напоре да спречи велики рат
МОСКВА улаже активне напоре да спречи да палестинско-израелски сукоб прерасте у велики рат, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
Foto: Profimedia
- Русија улаже активне напоре да спречи да тренутно разбуктавање палестинско-израелског сукоба ескалира у велики рат на Блиском истоку. Уверени смо да је враћање страна на пут помирења, као и постизање одрживог и дугорочног решења, могуће само на општепризнатој међународној правној основи - рекао је Путин током церемоније предаје акредитива нових амбасадора у Москви, пренела је РИА Новости.
Руски председник је додао да ће кључни услов за обнављање мира у региону бити примена формуле две државе, одобрене резолуцијама Савета безбедности и Генералне скупштине Уједињених нација.
БОНУС ВИДЕО: "НОВОСТИ" НА ЦИИЕ У ШАНГАЈУ: Премијер Вучевић обишао национални и привредни павиљон Србије
Препоручујемо
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)