УДАР РУСКЕ ЈЕДИНИЦЕ "ЗАПАД": Уништене две "Старлинк" станице
ЈЕДИНИЦЕ руске групе "Запад" током протеклог дана заузеле су 43 упоришта Оружаних снага Украјине и уништиле девет минобацачких одреда, две станице за сателитску комуникацију "Старлинк" и осам контролних пунктова за беспилотне летелице, саопштио је начелник Прес-центра те групе Иван Бигма.
Фото Shutterstock
Моторизоване јединице групе снага 'Запад' поправиле су положаје дуж линије фронта и заузеле 43 непријатељска упоришта.
Уз подршку артиљерије, тешких ракетних система и авијације уништиле су људство и технику јединица Оружаних снага Украјине у областима Голубовка, Копанки, Јамполовка, Ивановка, Торско, Терни и Серебрјански - прецизирао је Бигма за Спутњик.
Уз то, ракетне снаге те групе извеле су напад из система "торнадо С" на привремену базу резервних јединица непријатељске 114. бригаде територијалне одбране, а снаге противваздушне одбране уништиле су две беспилотне летелице авионског типа.
БОНУС ВИДЕО:
РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Препоручујемо
"УКРАЈИНСКЕ СНАГЕ БЛИЗУ КОЛАПСА" Гардијан: Руска војска убрзано напредује у више праваца
03. 11. 2024. у 18:31
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)