МАСК МОЖЕ ОСТАТИ БЕЗ ДРЖАВЉАНСТВА САД: Прети му и кривична пријава
ПРЕМА правним стручњацима, извршни директор СпејсЕкс-а Елон Маск пореклом из Јужне Африке, може да се суочи са кривичним пријавама и изгуби своје америчко држављанство уколико се докаже да је лагао током процеса имиграције.
Фото: Принтсцреен/Јутјуб/TED
Раније ове недеље, Вашингтон пост је објавио чланак тврдећи да постоји могућности да је Илон Маск "илегално радио у САД" 90-их година прошлог века.
Оптужба потиче од стране његових бивших пословних сарадника, докумената компаније као и судских списа.
Маск је примљен на Станфорду 1995. године, али никад није званично уписао, већ је одлучио да оснује старт-ап за онлајн услуге, касније Зип2.
Маск је негирао наводе о илегалном раду, тврдежи да је као студент имао визу Ј-1 која је касније промењена на визу Х1-Б међутим стручњаци које је консултовао ВАЈЕРД рекли су да Маск није званично уписао курсеве док је био на студентској визи, те му не би било дозвољено да ради током периода и био би принуђен да напусти земљу.
Дозволу за рад добио је 1997. године.
Аманда Фрост, која предаје закон о имиграцији и држављанству на Универзитету Вирџиније, сложила се да неовлашћени рад може спречити особу да добије зелену карту.
Амерички закон дозвољава опозив натурализације ако је држављанство ''прибављено прикривањем материјалне чињенице или намерним лажним представљањем''.
(ЊузБајтс)
БОНУС ВИДЕО:
РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
МАСК СЕ НИЈЕ ПОЈАВИО НА СУДУ: Наставио са такозваном лутријом за бираче
31. 10. 2024. у 22:00
ЈЕЗИВО УПОЗОРЕЊЕ МИЛИЈАРДЕРА: У будућности ће на свету бити више робота него људи
29. 10. 2024. у 16:44
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)