ОВО СУ ТРИ СЕВЕРНОКОРЕРЈСКА ГЕНЕРАЛА КОЈА СТИЖУ НА УКРАЈИНСКИ ФРОНТ: Један командује специјалним снагама "Корпуса Олује"
УКРАЈИНСКА ВЛАДА именовала је тројицу севернокорејских генерала, Ким Јонг Бока, Ри Чанг Хоа и Син Кум Чеола, за које Кијев тврди да се налазе у Русији са хиљадама севернокорејских трупа.
Foto: Tanjug/Korean Central News Agency/Korea News Service via AP
У изјави Савету безбедности УН у среду, украјинска делегација је рекла да су тројица генерала међу најмање 500 севернокорејских официра послатих у Русију.
- План је да се севернокорејске трупе распореде у најмање пет формација од 2.000 до 3.000 војника и да се интегришу у руске јединице како би прикрили своје присуство у борбама - наводи се у саопштењу.
Украјина је идентификовала Ким Јонг Бока, генерала који командује специјалним снагама, укључујући КСИ корпус, такође познат као Корпус Олује, за који је јужнокорејска обавештајна служба рекла да је послат у Русију.
Ким се ове године појавио на седам догађаја са севернокорејским лидером Ким Џонг Уном, укључујући вежбе специјалних снага. Украјина је такође идентификовала Ри Чанг Хоа, заменика начелника Генералштаба, и Син Кум Чеола, начелника Главне оперативне управе.
Као шеф главне обавештајне службе Северне Кореје од 2022. године, Јужна Кореја је санкционисала Рија, тврдећи да је он надгледао хаковање у циљу крађе технологије и стране валуте. Као и Ким Јонг Бок, Ри је такође пратио лидера Ким Џонг Уна на великом броју догађаја ове године, укључујући инспекцију морнаричке базе на источној обали.
Северна Кореја и Русија су првобитно негирале присуство севернокорејских трупа у Русији, али је на састанку СБ УН руски изасланик Василиј Небензја рекао да војна интеракција Русије са Северном Корејом не крши међународно право и да Москва има право да тражи помоћ од својих партнера.
Верује се да је Северна Кореја послала око 10.000 војника у источну Русију на обуку и да ће они вероватно повећати снаге Москве "у близини Украјине у наредних неколико недеља", према подацима америчког Министарства одбране.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
КИМ ЏОНГ УН НАДГЛЕДА ВЕЖБУ: Погледајте нове самоубилачке беспилотне летилице
Препоручујемо
СПЕЦИЈАЛНА ОБУКА СЕВЕРНОКОРЕЈСКЕ ВОЈСКЕ У РУСИЈИ: Разлог нису позиционе борбе у Украјини
27. 10. 2024. у 13:06
НА ПРАГУ КАТАСТРОФЕ: Први пут се свет истовремено суочава са 4 рата који могу прерасти у један – светски
26. 10. 2024. у 22:47 >> 22:50
АМЕРИКА ЗАБРИНУТА, ТЕХЕРАН ИМА ШПИЈУНА? Могуће цурење информације о израелском нападу на Иран
19. 10. 2024. у 22:45 >> 01:08
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)