"ТО ЈЕ СУМАНУТА ИДЕЈА" Лавров: Нема ништа од украјинског нуклеарног наоружања
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров назвао је суманутима оне у Кијеву који говоре о могућности стварања нуклеарног оружја у најкраћем могућем року.
Foto: Profimedia
Он је прокоментарисао објаве које су се појавиле у западним медијима, у којима се, позивајући се на украјинске званичнике, наводи да би Кијев могао да створи нуклеарно оружје за неколико недеља, пренео је ТАСС.
- Безумници, и од овога, наравно, ништа неће бити, ни под каквим околностима, али он (председник Украјине Володимир Зеленски) је већ, по мом мишљењу, одустао од ових речи, вероватно се пробудио и устао на леву ногу - рекао је руски министар спољних послова на конференцији за новинаре у Истанбулу.
Лавров је истакао да Москва није заинтересована за тајне анексе такозваног "плана победе" Владимира Зеленског, пренела је агенција РИА Новости.
- Не занимају нас тајне пријаве, а такође, не тражимо од наших западних колега реакцију Запада, чак и ако смо комуницирали са њима, али ова реакција је на свим екранима, на свим страницама новина, на свим друштвеним мрежама и каналима - рекао је Лавров.
Он је нагласио да постоји цурење информација и да је из тога јасно да је Зеленском главна ствар набавка оружја, али да је Запад одавно схватио да је то неприхватљив сценарио који прети губицима и тешкоћама за сам Запад.
- Зеленски је у овим тачкама прикривено говорио о некој економској страни питања. Како је процурило, тајни анекс овог дела такозваног 'плана победе' односио се на то да је спреман да преда све украјинске природне ресурсе на управљање и у власништво својим западним господарима - закључио је Лавров.
Зеленски је 16. октобра представио "план победе", који се састоји од пет тачака, а међу њима је и хитан пријем Украјине у НАТО и наставак операција украјинских оружаних снага у Русији, пренео је Униан.
Такође се предлаже да се у Украјини распореди "свеобухватни ненуклеарни систем стратешког одвраћања" који би требало да буде довољан за заштиту од било какве војне претње из Русије.
Према оцени Зеленског, уколико се одмах почне спровођење "плана победе", рат би могао да буде окончан најкасније следеће године.
БОНУС ВИДЕО: РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
РУТЕ НАЈАВИО: НАТО ће наставити да јача присуство у близини граница Русије
18. 10. 2024. у 13:42
ПУТИН НА ПОСЛОВНОМ ФОРУМУ БРИКС-А: Ово су најважније поруке руског лидера
18. 10. 2024. у 13:18
"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!
ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.
25. 01. 2026. у 13:20
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)