КИЈЕВ ПОКУШАВА ДА НАПРАВИ ПРЉАВУ БОМБУ: Медведев изнео шокантне тврдње
КИЈЕВСКИ режим покушава да направи прљаву бомбу, а све чешћи разговори о томе само поткрепљују ту чињеницу, упозорио је заменик председника Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев.
Фото: Профимедиа/Илустрација
- Украјинци имају све могућности да то ураде, и сировине и технологију и стручњаке - рекао је Медведев и појаснио да је свака лабораторија из совјетског доба погодна за производњу такве бомбе мање снаге.
Претходно су западни медији, позивајући се на неименованог украјинског званичника, саопштили да Кијев наводно намерава да у року од неколико недеља направи нуклеарно оружје које ће применити против Русије.
Трампово признање да је Зеленски крив за сукоб
Медведев је такође рекао и да је Доналд Трамп једини који је признао да је Владимир Зеленски одговоран за сукоб у Украјини.
Према његовим речима, Трамп је признао да је украјински лидер, којег храни Запад и који је изгубио сваки легитимитет, директно одговоран за војни сукоб Русије и Украјине.
Међутим, Медведев је оценио да то признање неће ништа променити у ставу САД, чак и ако Трамп поново дође на власт.
„План победе“ – план за победу
Коментаришући „план победе“ Зеленског, Медведев је оценио да то заправо уопште није план победе, већ план за победу.
- Цео свет је био у ишчекивању да чује шта је тај план победе кијевског нацисте. Сада је план објављен, сви могу да се опусте. То није никакав план победе, већ план за победу - написао је Медведев на Телеграму.
(Спутњик)
Препоручујемо
СИ ЂИНПИНГ СТИЖЕ НА САМИТ БРИКС-А: Потврђен долазак кинеског председника у Казањ
18. 10. 2024. у 11:03
ПАНИКА У ФРАНЦУСКОЈ: Париз ужурбано почео припреме за трку наоружања са Русијом
18. 10. 2024. у 07:54
МИСТЕРИЈА НА НЕБУ ИЗНАД ТАЈВАНА: "Овакав потез кинеске војске нисмо видели у новијој историји"
ТАЈВАНСКА војска навикла је на готово свакодневно праћење кинеских ратних авиона који лете у близини острва. Понекад их је само неколико, понекад знатно више, али њихово присуство је скоро непрекидно. Због тога је изненадни прекид летова, који је трајао готово две недеље, изазвао изненађење и недоумицу.
12. 03. 2026. у 17:58
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)