БРИТАНИЈА: Украјина не сме да користи ракете дугог домета за нападе на Русију
ВЕЛИКА Британија није дала Украјини дозволу да користи њене ракете дугог домета за нападе на руску територију, саопштено је данас из кабинета британског премијера Кира Стармера, након што се Стармер састао са украјинским председником Володимиром Зеленским у Лондону.
Фото Tanjug
- Очигледно желимо да Украјина буде у најснажнијој позицији, али победа ни у једном рату није извојевана само једним оружјем. А што се тиче (ракета) Сторм Шедоу, британска влада није променила своју позицију по питању употребе тих далекометних пројектила - рекао је портпарол.
Он је такође истакао да Британија остаје при ставу да Украјина има право да у одређеним околностима изводи нападе на руску територију.
Током састанка у са Стармером у Даунинг стриту, на којем је учествовао и нови генерални секретар НАТО-а Марк Руте, Зеленски је изнео детаље свог ''плана победе''.
За долазак Зеленског у Даунинг стриту је постављен црвени тепих, а двојица лидера су се руковала и загрлила на степеницама броја 10.
- Хвала народу Уједињеног Краљевства, народу ваше велике земље, за снагу коју нам уливате од самог почетка рата - рекао је он пре почетка састанка.
Украјински лидер поушаће да од савезника који снабдевају Украјину наоружањем добије дозволу за употребу ракета дугог домета током предстојећег самита у Рамштајну у Немачкој.
Ово је други пут да је Зеленски посетио Даунинг стрит откако је Стармер изабран за премијера, а у јулу је био брви страни лидер који је посетио број 10 од промене власти у Британији.
Стармер се, док је био лидер опозиције, састао са Зеленским у Украјини у фебруару и разговарао са њим на самиту НАТО-а у јулу.
На том састанку земаља НАТО-а блок је обећао Украјини "неповратан пут" ка чланству, нешто што украјинска влада сматра виталним за своју безбедност.
БОНУС ВИДЕО: РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области
Препоручујемо
ТОТАЛНА ЕСКАЛАЦИЈА РАТА: Експлозије у Бејруту, Иран лансирао нове ракете, САД и Британија шаљу војску!
11. 03. 2026. у 07:17 >> 07:43
"ДОНАЛД ТУСК ПОГРЕШНО РАЗУМЕ СИТУАЦИЈУ" Сијарто се огласио о пољском премијеру
11. 03. 2026. у 07:34
ЗЕЛЕНСКИ У ПАНИЦИ: "Сукоб на Блиском истоку би могао да се претвори у светски рат"
11. 03. 2026. у 07:28
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)