СТРАДАЛИ МИГРАНТИ: Трагичан прелазак Ламанша
Више миграната је страдало при покушају да у чамцу пређу Ламанш, из Француске ка Великој Британији.
FOTO: Tanjug/AP
Међу страдалима је и дете узраста између три и четири године.
Из пренатрпаног чамца спасиоци су у суботу рано ујутро добили позив за помоћ, а на лицу места у пловилу су затекли 14 избеглица. Међу њима је било и дете коме су покушали да помогну, али нису успели.
Такође, једна особа је пронађена у води, у бесвесном стању и она је у тешком стању пребачена у болницу у Булоњу на мору. У болницу је пребачена и мајка страдалог детета.
Остали су приведени на француску обалу, где се за њих побринула Цивлина заштита. Међу илегалним путницима били су житељи Авганистана, Етиопије, Ирака, Ирана и Сомалије.
Од почетка године, у водама Ламанша страдало је 48 избеглица које су покушале да се домогну британске обале.
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)