ПОМОЋ КАМАЛИ: Обама креће на митинге
БИВШИ амерички председник Барак Обама планира да у кључним државама подржи кампању подпредседнице САД Камале Харис за Белу Кућу, почевши од следећег четвртка у Питсбургу.
Фото: ЕПА
Како је јавила агенција АП, из штаба кампање Камале Харис је саопштено да ће Обама путовати широм земље последњих 27 дана уочи избора.
Бивши председник и Камала Харис су пријатељи дуже од 20 година уназад, од када су се први пут срели док се Обама кандидовао за Сенат.
Обама је, заједно са другим кључним демократама, учествовао иза кулиса у покушају да се председник Џо Бајден убеди да одступи од изборне трке за председника САД, а његово присуство у предизборној кампањи биће контраст у односу на релативно мало присуство Бајдена, након што је препустио место у изборној трци Камали Харис, као кандидату Демократске странке.
Обама је у говору на демократској конвенцији у августу рекао да Харис "није рођена у привилегијама", и да је "морала да ради за оно што има".
- И заправо јој је стало до тога кроз шта други људи пролазе - рекао је бивши председник.
Камала Харис је била рани присталица Обамине председничке кандидатуре 2008. године.
Препоручујемо
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
У ТЕЛУ УКРАЈИНСКОГ ВОЈНИКА НАЂЕНА ГРАНАТА? Леш враћен из Русије, хитно евакуисана мртвачница (ФОТО)
ТОКОМ обдукције страдалог украјинског војника, чије је тело враћено из Русије у склопу размене, форензичари су наводно открили неексплодирану гранату. Због опасности, особље мртвачнице је евакуисано, а контрадиверзионе екипе и стручњаци за разминирање уклонили су и уништили експлозив.
14. 03. 2026. у 07:49
Коментари (0)