АСАНЖ ПРВИ ПУТ У ЈАВНОСТИ 1. ОКТОБРА: Сведочи пред Саветом Европе о свом случају

Биљана Ристивојевић

25. 09. 2024. у 10:17

ОСНИВАЧ Викиликса Џулијан Асанж први пут ће се појавити у јавности, од када је ослобођен из британског затвора, 1. октобра, када буде јавно говорио пред Одбором за правна питања и људска права Парламентарне скупштине Савета Европе (ПАЦЕ) у Стразбуру, саопштила је данас његова организација.

АСАНЖ ПРВИ ПУТ У ЈАВНОСТИ 1. ОКТОБРА: Сведочи пред Саветом Европе о свом случају

Фото: Танјуг/АП

- Биће то изванредан подстицај за његов опоравак јер је (Савет Европе) позвао Џулијана да сведочи пред Одбором о свом случају и његовим ширим импликацијама - објавила је Стела Асанж на свом X налогу.    

Асанж, који има 53 године, вратио се у Аустралију у јуну ове године након што је признао кривицу за кршење америчког закона о шпијунажи, на основу чега је постигнут споразум о ослобађању и окончана његова 14-годишња правна одисеја у Великој Британији, преноси Ројтерс.

Његова супруга Стела, с којом се оженио док је био у затвору у Лондону, рекла је да ће му бити потребно време да буде са својом децом, да поврати здравље и менталну равнотежу након дугог боравка у заточеништву.

БОНУС ВИДЕО: РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ХУМСКА ЗАВИЈЕНА У ЦРНО! Преминуо легендарни фудбалер Партизана