АМЕРИКАНЦИ ТВРДЕ: ЦИА није планирала да убије председника Венецуеле Николаса Мадура
САД су одбациле тврдње Венецуеле да је Централна обавештајна агенција (ЦИА) планирала да убије председника Николаса Мадура и друге високе званичнике, пренео је BBC.
Фото: Профимедиа/Илустрација
Тројица америчких држављана, два Шпанца и један држављанин Чешке ухапшени су под сумњом да су заверили да дестабилизују земљу, саопштило је министарство унутрашњих послова Венецуеле.
Министар Диосдадо Кабељо је приведене назвао "плаћеницима" и рекао да ЦИА "предводи операцију" и да је заплењено на стотине комада оружја.
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)