СТЕЖЕ СЕ ОБРУЧ: У потрагу за украјинским нацистом Хунком укључило се 15 земаља чланица Интерпола

26. 08. 2024. у 22:40

Украјински СС ветеран Јарослав Хунка је у августу 2024. године стављен на листу потерница Генералног секретаријата Интерпола, а тренутно се у потрагу за њим укључило 15 земаља чланица те организације, саопштило је данас Министарство унутрашњих послова Русије.

СТЕЖЕ СЕ ОБРУЧ: У потрагу за украјинским нацистом Хунком укључило се 15 земаља чланица Интерпола

Фото: Јутјуб принтскрин/ The Telegraph


- У августу ове године Хунка је стављена на потерницу Генералног секретаријата Интерпола, до данас се у потрагу за њим укључило 15 земаља чланица те организације-  наводи се у саопштењу руског министарства, преноси TAСС.

Министарство унутрашњих послова Русије напомиње да је Интерполу било потребно скоро 10 месеци да узме у обзир све аргументе руске стране и донесе позитивну одлуку да се на потерницу те организације уврсти припадник војне формације нацистичке Немачке, који је тежио масовном убиству совјетских цивила.

БОНУС ВИДЕО: ПРЕ 75 ГОДИНА СТРЕЉАН ЈЕ АУГУСТ ШМИТХУБЕР: Ратни злочинац који је ове просторе у црно завио

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)

ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.

05. 03. 2026. у 13:12

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?

ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.

05. 03. 2026. у 12:54

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

Бледило, главобоља и мањак снаге: Ево шта може да стоји иза ових проблема