ФРАНЦУСКО ТУЖИЛАШТВО: Објавило списак 12 кривичних дела за која се терети Павел Дуров

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

26. 08. 2024. у 19:44

ДОК је Павел Дуров, оснивач апликације за размену порука Телеграма у француском притвору након хапшења 24. августа, тужилаштво у Паризу данас је објавило списак од 12 кривичних дела која му се стављају на терет.

ФРАНЦУСКО ТУЖИЛАШТВО: Објавило списак 12 кривичних дела за која се терети Павел Дуров

Фото Танјуг/АП/Tatan Syuflana

Међу њима су саучесништво у поседовању фотографија малолетника са педо-порнографским садржајем, саучесништво у набавци, транспорту, поседовању, понуди или продаји дрога, као и саучесништво у превари коју је извела организована банда, преноси портал БФМТВ.

Француско правосуђе се интересује за друштвену мрежу Телеграм због недостатка модерације и акција за сузбијање трговине дрогом на тој платформи, али и због спречавања ширења садржаја педофилског карактера.

Правосудне власти такође истражују у оквиру овог правног поступка оптужбе за "одбијања на захтев надлежних власти комуникације информација или докумената неопходних за реализацију и коришћење пресретања дозвољених законом".

Ова оптужба одражава бројне критике упућене Телеграму због тога што редовно одбија да сарађује са властима земаља у којима је апликација доступна.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСИ НА ПОЗИЦИЈИ: Виђени тенкови у Курској области

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

Ко је СУПРУГА Златана Видовића? Упознали се преко посла Слала ми је питања за интервју и...