ОГЛАСИО СЕ МАКРОН: Прокоментарисао хапшење оснивача Телеграма, ово нико није очекивао
ФРАНЦУСКИ председник Емануел Макрон негира да је притвор оснивача друштвене мреже Телеграм Павла Дурова политичка одлука.
Фото: AP Photo/Michel Euler
- Овде читам лажне информације о Француској након хапшења Павла Дурова. Француска је највише посвећена слободи изражавања и комуникације, иновацијама и предузетништву. Тако ће и остати. Под владавином права, на друштвеним медијима, као и у стварном животу, слободе се остварују у оквирима утврђеним законом ради заштите грађана и поштовања њихових основних права - рекао је Макрон.
- Хапшење председника Телеграма у Француској догодило се у оквиру текуће судске истраге. Ово никако није политичка одлука. Одлука је на судијама - истакао је он.
Дуров је оптужен да је на Телеграму одбио да сарађује по питањима финансијског и сајбер криминала, преносе медији позивајући се на француску полицију.
Раније је прес-служба француског спољнополитичког ресора саопштила да неће коментарисати хапшење Дурова из „поштовања независности правосудног система“.
Подсетимо, француски медији су у суботу увече јавили да је оснивач Телеграма Павле Дуров приведен на аеродрому „Бурже“. Дуров је приведен када је излазио из приватног авиона, који је наводно стигао из Азербејџана.
(Спутњик)
Препоручујемо
ПОСЛЕДЊЕ ПРИПРЕМЕ ПРЕД ДОЛАЗАК МАКРОНА: Вучић са француским амбасадором (ФОТО)
26. 08. 2024. у 11:17
ОГЛАСИО СЕ И ТЕЛЕГРАМ: Очекујемо да ситуација у вези са хапшењем Дурова буде брзо решена
25. 08. 2024. у 23:32
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)